Istoriją kuria žmonės...
Krepšelis 0

Lietuvos valstybės 100 metų sukakčiai paminėti – specialus dviejų tomų leidinys apie Lietuvos verslą

Asmenybės Lietuvos įmonės Lietuvos šimtmetis Verslas Verslo knyga

Kaip atsirado verslas? Kas yra verslas? Kokia yra verslo filosofija? Kaip kito verslo padėtis Lietuvoje per pastaruosius 100 metų? Kas yra verslininkas ir iš kur jis atėjo į verslą Lietuvoje? Kokią įtaką šalies verslui turi lietuvių išeivija? Kaip verslininką vertina visuomenė, kolegos, politikai? Kokios įsimintiniausios Lietuvos verslo istorijos ir ryškiausios asmenybės? Kaip verslą ateityje įsivaizduoja patys verslininkai? Kuo skiriasi verslo savininkas nuo verslo vadybininko? Kas yra verslo aristokratija?

2018 m. švenčiamas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejus paskatino išsamiau ir kitaip nei įprasta pažvelgti į Lietuvos valstybės verslo istorijos raidą ir pasiekimus, verslo asmenybių įtaką ir nuopelnus šaliai. Visais laikais verslas buvo kiekvienos valstybės vystymosi pamatas, progreso variklis, tvirtybės šaltinis, turintis milžiniškos įtakos klestėti kitoms sritims: kultūrai, švietimui, mokslui, socialiniam gyvenimui, karybai. Dviejų tomų leidinyje ieškosime atsakymų į niekada anksčiau viešai neatsakytus, o gal ir neužduotus klausimus.

I tome „100 Lietuvos verslo metų“ ne tik ieškosime atsakymų į svarbiausius klausimus apie Lietuvos verslą 1918–1940 ir 1985–2018 m. , bet ir papasakosime, kaip kito šalies verslo filosofija, verslo paveikslas ir rodikliai, visuomenės požiūris, kas veikė ir turėjo įtakos Lietuvos verslui, kokį vaidmenį vaidino išeivijos verslininkai.

II tome „100 Lietuvos verslo istorijų ir asmenybių“ papasakosime 1918–1940 ir 1990–2018 m. laikotarpio 100-o iškiliausių, sėkmingiausių šalies ir išeivijos verslo asmenybių ir įmonių istorijas.

Išankstinė dviejų tomų leidinio prenumeratos kaina – 70 Eur, vieno tomo kaina – 50 Eur (įskaitant 9 proc. PVM).

Redaktorius:

Valdas Kaminskas

Konsultantai:

Robertas Dargis – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, UAB „Eika“ generalinis direktorius ir savininkas,
Algimantas Akstinas – Lietuvos verslo konfederacijos vadovas,
Rimantas Šidlauskas – Lietuvos diplomatas, Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius.


Senesni pranešimai