Istoriją kuria žmonės...
Krepšelis 0

Jaunieji Lietuvos talentai ir jų istorijos bus aprašomos antrajame „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ leidinyje

Kas bus kas. Lietuvos ateitis

Kas bus kas 2016. Lietuvos ateitisLeidybos idėjų centras baigia vykdyti projektą „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, susidedantį iš dviejų dalių: autobiografinių gabiausių Lietuvos mokinių apybraižų žinyno ir renginių ciklo, kuriame šie mokiniai bus pagerbiami ir pristatomi visuomenei.  Knygoje siekiama ne tik suburti jaunuosius Lietuvos talentus, apdovanotus šalies ir tarptautiniuose konkursuose, olimpiadose, sporto varžybose, aktyviausius visuomenininkus, bet ir parodyti juos visuomenei, pabrėžti, kaip svarbu atrasti ir ugdyti talentą, lavinti reikiamus įgūdžius. Todėl autobiografinėse apybraižose bus akcentuojami ne tik laimėjimai, tačiau ir kelias jų link, jaunuoliai pasakos, kaip jie atrado savo talentą vienoje ar kitoje srityje, kiek laiko praleidžia būreliuose, repeticijose, treniruotėse, prie knygų ar meno studijose, kas juos motyvuoja, kokiais autoritetais jie seka, kokių svajonių siekia. Moksleiviai papasakos, kokią Lietuvą mato ateityje, kas šalyje juos džiugina ir neramina. Greta jaunuolių apybraižų bus spausdinami ir jų tėvų, artimųjų, mokytojų ar trenerių pasakojimai, kaip buvo pastebėtas vaiko talentas, kaip buvo padėta jį atskleisti, ką reiškia auginti ar ugdyti gabų vaiką.

Projekto misija

Leidybos idėjų centras visuose savo „Asmenybių“ serijos leidiniuose stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į išskirtinius žmones, gyvenančius ir dirbančius tarp mūsų. Projektas „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ yra skirtas parodyti deramą pagarbą ir padėką jaunosioms Lietuvos asmenybėms, kurios, dar tik pradėjusios savo gyvenimo kelią, savo darbu ir talentu jau pasiekia tai, ką verta įamžinti ir kuo galima didžiuotis.

Lietuvos ateitis

Visi šio projekto herojai – tai mūsų valstybės ateitis. Tai mūsų ateities šviesioji pusė, kurią būtina puoselėti, iš kurios galime mokytis ir kuri turi būti matoma kaip pavyzdys visiems. Rašydami apie šiuos vaikus ir apie organizacijas, kurių veikla padeda jiems atsiskleisti, siekiame kurti tokią Lietuvą, kurioje atkaklus darbas, išpuoselėtas talentas ir aukšti pasiekimai būtų matomi ir vertinami. Siekiame, kad būtent tokios asmenybės taptų autoritetais ir sektinais pavyzdžiais. Tikime, kad mūsų jaunoji karta, išvydusi, kiek daug gali pasiekti jų bendraamžiai, ras įkvėpimo siekti aukščiau, daryti geriau ir gyventi teisingiau.

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogiškoji kūrybinė ir intelektualioji energija tampa pačiu svarbiausiu veiksniu, lemiančiu visuomenės ir visos valstybės gerovę. Labai svarbu laiku atrasti ir puoselėti mūsų talentus, todėl didelį dėmesį šioje knygoje skirsime būtent šiai temai. Patyrę vaikų raidos ir talentų ugdymo specialistai čia pasidalins savo patirtimi ir patarimais, kokių sąlygų reikia vaikų gabumams pastebėti, suteiks gaires jiems ugdyti. Tikimės, kad ši knyga atsidurs daugelio tėvų, mokytojų, trenerių ir valstybės švietimo politiką formuojančių žmonių rankose ir bent šiek tiek prisidėsime prie to, kad mūsų ateitis užaugtų tokia šviesi, kokia tik gali būti.

Pirmoji knyga „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, išleista 2015 m. gegužės mėn., jau susilaukė didelio dėmesio iš Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės. Leidybos idėjų centro redakcija buvo pakviesta skaityti pranešimą apie gabių vaikų ugdymą Seime vykusioje konferencijoje, kurioje dalyvavo keli šimtai mokyklų direktorių iš visos Lietuvos.

Mūsų partneriai

  • Švietimo ir mokslo ministerija
  • Nacionalinė moksleivių akademija
  • Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
  • Lietuvos jaunimo organizacijų taryba
  • Lietuvos mokinių parlamentas
  • „Lietuvos žinios“


Senesni pranešimai Naujesni pranešimai